Duch Demona

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Duch Demona

R. A. Salvatore
The Demon Spirit

Duch demona.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 1998
I wydanie polskie 2000
Wydawca ISA
Przekład Marta Koniarek
Autor okładki Alan Pollack
ISBN 8387376655
Cykl: Wojny Demona
poprzednia
Przebudzenie Demona
następna
Apostoł Demona


Elbryan i Pony - połączeni w dzieciństwie braterstwem dusz, które z czasem jeszcze bardziej się pogłębiło - mają ogromną nadzieję, że fala ciemności odpływa wreszcie z Corony. W końcu mądry i czcigodny mnich Avelyn Desbris poświęcił życie, niszcząc demona daktyla. Dlaczego jednak hordy goblinów i powrie - krwawych beretów - wgryzają się coraz głębiej w cywilizowane ziemie, jeśli zło jest w odwrocie?

Za pomocą potężnej magii klejnotów stanowiących dziedzictwo Avelyna, Pony i Elbryan walczą z falą nienawidzących ludzi goblinów i innych potworów zła. Jednak każde zwycięstwo okupione jest ofiarami. Każda z trudem wygrana bitwa coraz bardziej naraża bohaterów na zdradę w ich własnych szeregach i obojętność ze strony elfów, będących niegdyś ich najwierniejszymi sprzymierzeńcami.

Jednakże nad Coroną wisi jeszcze poważniejsze zagrożenie, bowiem poświęcenie Avelyna nie pokonało całkowicie mocy demona. Ciemność przeniknęła do najbardziej świętego z miejsc, ponieważ podziwiany niegdyś przywódca duchowy poświęca teraz swoje życie zemście na siłach dobra. A skoro ma on w posiadaniu klejnoty, to zapewne nic nie powstrzyma rozprzestrzeniania się tego zła...

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony