Europa o świcie

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Europa o świcie

Dave Hutchinson
Europe At Dawn

Europaoswicie.png
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2018
I wydanie polskie 2019
Wydawca Rebis
Przekład Mirosław P. Jabłoński
Autor okładki Clint Langley
ISBN 9788380625419
Cykl: Pęknięta Europa
poprzednia
Europa w zimie
następna
brak
Kupisz w: Esef.com.plW Tallinie Alice, młodsza pracowniczka szkockiej służby dyplomatycznej, zostaje wplątana w niezrozumiałą intrygę, rozciągającą się na dziesięciolecia.

Na Morzu Egejskim młody uchodźca Benno porywa się na desperacką ucieczkę ku wolności i znajduje sobie nowe, niezwykłe życie.

Na angielskich kanałach gromadzą się barki. Rudi, doświadczony coureur, po raz ostatni zostaje oderwany od restauracji, gdy wraz z Rupertem, swoim sojusznikiem, wyrusza w pościg za nieżyjącym człowiekiem.

Psychodeliczna, inteligentna powieść, bardzo ludzka, z dreszczykiem szpiegowskich emocji, snuta w równoległych europejskich światach i opowiedziana z błyskotliwym humorem. - Patrick Ness, autor m.in. powieści Na ostrzu noża i Siedem minut po północy

Europą o świcie Dave Hutchinson kończy cykl o podzielonej Europie i ugruntowuje swą pozycję jednego z najlepszych pisarzy wizjonerów. Europa Hutchinsona dzieli się na mrowie państewek, którym depcze po piętach Wspólnota – alternatywny, ultrabrytyjski byt państwowy. Cała seria jest najlepszą literacką odpowiedzią na Brexit, a Europa o świcie stanowi jego znakomite podsumowanie.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony