Fantomas kontra Scotland Yard

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

André Hunebelle
Fantômas contre Scotland Yard

Fantomas kontra sy.jpg
Scenariusz: Jean Halain
Muzyka: Michel Magne
Zdjęcia: Marcel Grignon
Występują: Louis de Funès
Jean Marais
Mylène Demongeot
Jacques Dynam
Henri Serre
Produkcja: Francja
Włochy
Typ film
Gatunek fantasy, komedia kryminalna
Czas 104 min.
Cykl: Fantomas
poprzednia
Fantomas powraca
następna
-

Fantomas kontra Scotland Yard (org. Fantômas contre Scotland Yard) trzecia, ostatnia z części przygód o nieuchwytnym Fantomasie.

Fabuła

Trzecie spotkanie z Fantomasem, przestępcy o stu twarzach. Tym razem zbrodniarz daje o sobie znać w Szkocji. Morduje tam sir Waltera Browna, arystokratę, który odmówił mu posłuszeństwa. Zwłoki mężczyzny znajduje w swoim zamku jego przyjaciel, lord Mac Rashley. Również i jego życie jest w niebezpieczeństwie. Fantomas bowiem wpada na genialny pomysł, od najbogatszych tego świata postanawia ściągać podatek od prawa do życia. Kto nie podzieli się w terminie częścią swego majątku, ten już nigdy nie będzie mógł skorzystać z reszty...

Wśród biznesmenów wybucha panika. Wkrótce morderca rozciąga swój nakaz płatniczy także na brytyjską mafię, zapominając, że on sam jest również przestępcą... Ochronić milionerów może tylko inspektor paryskiej policji, komisarz Juve (Louis de Funes). Wyrusza on, razem z dziennikarzem Fandorem (Jean Marais) i jego piękną narzeczoną Heleną (Mylène Demongeot), tropem złoczyńcy. Cała trójka przybywa na zamek lorda Mac Rashleya, gdzie mają przeprowadzić własne dochodzenie.

Fantomas jednak nie rezygnuje ze swoich planów i już zaciera ręce na myśl o spotkaniu ze swoimi odwiecznymi pogromcami. W średniowiecznym zamku, w którym podobno straszy, Juve nie ma łatwego zadania. Na przeszkodzie stają mu fałszywi wisielcy i prawdziwe zwłoki, duchy-nie-duchy i korowód masek, a wreszcie koń siadający na zadzie jak pies, który w dodatku mówi... Tymczasem lord Mac Rashley organizuje polowanie na lisa. Dla Fantomasa to wspaniała okazja, by rozprawić się z przeciwnikami.

Źródło

  • [[1]] wikipedia
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony