Godzilla kontra Mechagodzilla

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Godzilla kontra Mechagodzilla (1974)

Jun Fukuda
Gojira tai Mekagojira

Godzilla mechagodzilla.jpg
Scenariusz: Jun Fukuda
Hiroyasu Yamamura
Muzyka: Masaru Satō
Zdjęcia: Yuzuru Aizawa
Występują: Masaaki Daimon
Kazuya Aoyama
Akihiko Hirata
Isao Zushi
Ise Mori
Produkcja: Japonia
Typ film
Gatunek horror, science fiction
Czas 97 min.


Godzilla kontra Mechagodzilla (org. Gojira tai Mekagojira) – kolejny film z serii o Godzilli z 1974 roku.

Fabuła

W pewnej jaskini odkryto starożytne malunki i posąg bożka rodu Azumi: King Caesar. W tym czasie, podczas pokazu na plaży potomkini rodu Azumi ma wizję: pojawi się potwór niszczący Japonię.

Po wykonaniu zdjęć z jaskini udaje się przetłumaczyć zawarte tam hieroglify. Niosą one przepowiednię: "Gdy na niebie pojawi się czarna chmura, na Ziemię przybędzie potwór, który zniszczy całą Ziemię". Kiedy słońce wzejdzie na zachodzie przybędą dwa potwory, które uwolnią naszą planetę od groźnego monstrum". Niedługo potem Japonię atakuje Godzilla, czego się nikt nie spodziewał. Potwór stacza małą walkę z Anguirusem i rusza na miasto. Jakież zdziwienie ogarnia ludzi, gdy pojawia się drugi stwór - również... Godzilla. W bezpośredniej walce okazuje się, że agresorem jest robot wzorowany na Godzilli - Mechagodzilla, zrobiony z kosmicznego tytanu i kierowany przez kosmitów. W bezpośredniej walce ulega on poważnej awarii, a prawdziwy Godzilla wpada do wody, mocno krwawiąc. Wszystko wskazuje na to, że zginął.

Jakiś czas później robot zostaje naprawiony. Ale jest sposób, aby go zniszczyć. Należy obudzić King Caesara, a czego może dokonać tylko szlachetnie urodzona potomkini rodu Azumi. Udaje się tego dokonać nieomal jednocześnie z przybyciem robota. Niestety, wszystko wskazuje na to, że King Caesar polegnie w walce. Gdy już ma zostać dobity przez Mechagodzillę - słychać potężne wyładowanie i zza skał wyłania się prawdziwy Godzilla, co jest niemałym zaskoczeniem dla wszystkich. Ostatecznie po zaciętej walce udaje się zniszczyć Mechagodzillę, który rozsypuje się na drobne blaszki, King Caesar ponownie układa się do snu, a Godzilla wraca do morza w kierunku zachodzącego słońca.

Źródło

  • [[1]] wikipedia
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony