Imię Bestii, tom 1: Spoglądając w otchłań

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Imię Bestii, tom 1: Spoglądając w otchłań

Nik Pierumow
Imia zwieria

Imie bestii tom 1.jpg
Język oryginału rosyjski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2011
I wydanie polskie 2012
Wydawca Solaris
Przekład Iwona Czapla
Autor okładki Tomasz Maroński
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7590-050-7
Cykl: Siedem Zwierząt Rajlegu
poprzednia
Aliedora
następna
Imię Bestii, tom 2: Odejście smoka
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Wojna między Mocarstwem Wszechbrzeża a Nekropolis trwa, pustosząc ziemie Wolnych Królestw. Wszystkie zasady zostają złamane, a równowaga świata zachwiana. Uniknąwszy przemiany w zombie przez Mistrzów Śmierci i uwolniwszy się od Magów Mocarstwa Dygwił Derrano przemierza spustoszony kraj w poszukiwaniu rodziny.

Tern i Aliedora, uprowadzeni przez tajemniczych noori, płyną jako ich więźniowie w kierunku legendarnej wyspy Szmaragd, z którą, jak się okazuje, związana jest przeszłość Terna. Za nimi niestrudzenie podąża dziecko Zgnilizny – Melli, a w ślad za nią drużyna – alchemik Ksarbirus, sidcha Neiss, była Gończa Stein i łowca demonów – gnom Braber. W czasie podróży wychodzą na jaw nowe szczegóły dotyczące prawdziwego oblicza członków drużyny. Motywy ich postępowania okazują się zupełnie inne niż wydawało się na początku. Pozornie ich celem jest uwolnienie Terna z rąk porywaczy, ale czy aby na pewno tylko to?

Czego naprawdę chcą od dziwnego dhussa jego towarzysze? Czy była Gończa Stein naprawdę jest „byłą” Gończą? Dlaczego Nekropolis zainteresowało się sidchą Neiss? Co ukrywa przed wszystkimi alchemik Ksarbirus? I jakie naprawdę zamiary wobec Terna ma rzekomy łowca demonów – Braber?

Chaos trwa.

A Siedem Zwierząt milczy.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony