Imię Bestii, tom 2: Odejście smoka

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Imię Bestii, tom 2: Odejście smoka

Nik Pierumow
Imia zwieria

Imie bestii tom 2.jpg
Język oryginału rosyjski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2011
I wydanie polskie 2012
Wydawca Solaris
Przekład Iwona Czapla
Autor okładki Tomasz Maroński
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7590-077-4
Cykl: Siedem Zwierząt Rajlegu
poprzednia
Imię Bestii, tom 1: Spoglądając w otchłań
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl


Zgnilizna rośnie w siłę. Niszczy wszystko, co stanie jej na drodze, siejąc przerażenie w całym świecie Rajlegu. Wydaje się, że nic już nie jest w stanie go ocalić. Zaciekli wrogowie, widząc bezsens prowadzonej wojny, w obliczu wielkiego zagrożenia postanawiają zjednoczyć siły i zacząć wspólną walkę przeciwko Zgniliźnie, która zdaje się być niepokonana. Mocarstwo Wszechbrzeża, Nekropolis i Magiczne Zakony szukają portali prowadzących na inne Liście i płaszczyzny bytu, w nadziei na ucieczkę przed okrutną plagą.

Alchemik Ksarbirus, gnom Braber, sidcha Neiss i była Gończa Stein w pogoni za porywaczami Terna trafiają na Zaczarowaną Wyspę – Szmaragd, siedzibę tajemniczego ludu noori. Tam odnajdują legendarną Wieżę Zaćmień, w której, jak sądzą, więziony jest dhuss. Tymczasem Tern i Aliedora, którym udało się uciec z niewoli, na wyspie szukają sposobu pokonania Zgnilizny, licząc na to, że uda im się przekonać Mędrców Szmaragdu, żeby ci udzielili im pomocy w walce z gnilną zarazą.

Nieuchronnie zbliża się moment, w którym rozstrzygną się losy świata na Liściu Wielkiego Drzewa. Starożytni władcy Rajlegu – legendarne Siedem Zwierząt – powracają na ziemię, którą kiedyś opuścili. Czy jednak chcą ją ocalić, czy może ostatecznie pogrążyć w nicości? Czym naprawdę okaże się straszliwa Zgnilizna? W obliczu ostatecznej klęski bohaterowie jednoczą siły, gotowi na wszystko, żeby tylko ocalić swój świat i jego mieszkańców. Nadchodzi decydująca chwila.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony