Jak zostać pisarzem fantastą

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jak zostać pisarzem fantastą

Kir Bułyczow
Kak stat' fantastom. Zapiski siemidiesiatnika

Jak zostac pisarzem fantasta.jpg
Język oryginału rosyjski
Forma non fiction
Pierwsze wydanie 1999
I wydanie polskie 2003
Wydawca Prószyński i S-ka
Przekład Ewa Skórska
Oprawa miękka
ISBN 83-7337-446-9


Jak zostać fantastą? Kir Bułyczow, doskonale znany polskim czytelnikom pisarz fantasta, odpowiada: Proste. Wystarczy żyć w irracjonalnym państwie kierującym się surrealistycznymi zasadami, wśród nietuzinkowych ludzi przeżywających nieprawdopodobne przygody. I dowodzi powyższego, rozwijając przed oczami czytelników barwny kobierzec opowieści o życiu zwykłego człowieka w niezwykłym państwie. Poznajemy historię rodu Możejków, zawieramy znajomość z małym Igorem, patrzymy jego oczami na wojenny i powojenny Związek Radziecki… Dowiadujemy się, gdzie napisał swe pierwsze fantastyczne opowiadanie i jakie były jego losy.

Bułyczow – Możejko opowiada o ludziach, z którymi się zetknął i pracował; o swojej działalności korespondenta i dziennikarza, o filmach zrobionych na podstawie jego książek. Nie skąpi przy tym anegdot oraz opowieści nostalgicznych, wszystko mocno osadzając w surrealistycznych realiach byłego imperium.

Swoje memuary Kir Bułyczow kończy opisem przemian, jakie zaszły w radzieckiej fantastyce po rozpadzie Związku Radzieckiego, oraz zarysem obecnej sytuacji fantastyki – nie tylko rosyjskiej.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony