Janusz Pultyn

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Janusz Pultyn
Janusz pultyn.jpg
Data i miejsce urodzenia 24 listopada,1954
Gdańsk
Narodowość Polska
e-mail


Janusz Pultyn (ur. 24 listopada 1954) - tłumacz literatury. Z wykształcenia historyk, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Pracował w księgarni, Ośrodku Dokumentacji Prasowej, krótko jako dziennikarz (dział miejski), a potem w Instytucie Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku jako samodzielny redaktor wydawnictwa IBW, tłumacz, grafik komputerowy. Cała jego praca była i jest związana z książkami, jako sprzedawca, redaktor, tłumacz, korektor, grafik, wydawca, a nawet współpracownik drukarni. Obecnie skupia się głównie na pracy jako redaktor artykułów i książek, głównie naukowych, po polsku i angielsku (ponad 50 książek).

Pracę translatorską zaczął w Ośrodku Dokumentacji Prasowej, tłumaczył artykuły z prasy anglojęzycznej, rzadziej z języka francuskiego i rosyjskiego. Także jako tłumacz techniczny współpracujący z NOT – teksty techniczne, naukowe, ścisłe i humanistyczne, informatyczne. Debiut książkowy w powstającym wydawnictwie Phantom Press (rok 1991). Redaktor lub współredaktor wielu publikacji z nauk ścisłych i humanistycznych (historia)

Przekłady - książki

Żródła

  • Autor

Zainteresowania: historia, językoznawstwo, głównie dzieje, języki, kultura Azji (Chiny, Japonia, Tybet, Indie, Iran), podróże.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony