Marcin Mortka

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Marcin Mortka
Marcin mortka.jpeg
Data i miejsce urodzenia 5 kwietnia,1976
Poznań
Narodowość Polska
Strona domowa
e-mail


Marcin Mortka urodzony w 1976 roku w Poznaniu polski autor i tłumacz.

Absolwent skandynawistyki na wydziale neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Miłośnik i popularyzator RPG, związany z wydawnictwem „Portal”, autor wielu artykułów poświęconych tej tematyce w „Portalu” oraz „Magii i Mieczu”.

Z zawodu nauczyciel - lektor języka angielskiego i norweskiego w poznańskiej Szkole Języków Obcych "Empik" oraz do roku 2010 I Liceum Ogólnokształcącym, pilot wycieczek zagranicznych (wąska specjalizacja - Islandia) oraz tłumacz powieści Patricka O'Briana i Petera Bretta.

Zadebiutował literacko powieścią fantasy Ostatnia saga (2003), której akcja toczy się w średniowiecznej Skandynawii w okresie wprowadzania chrześcijaństwa. W dziejącej się podczas II wojny światowej powieści Wojna runów pojawiły się pewne nawiązania do wątków Ostatniej sagi. Trzecia część, Świt po bitwie, kontynuuje wątki pierwszej z tych powieści.

Do tematyki skandynawskiej powraca w powieści Ragnarok 1940 – rzeczywistości alternatywnej przedstawiającej Europę w XX wieku, podzieloną na świat chrześcijański i pogański. Jego kolejne pozycje to trylogia Miecz i kwiaty, powieść historyczno-fantastyczna, której akcja toczy się w trakcie trzeciej krucjaty, oraz Martwe Jezioro, pierwsza powieść heroic fantasy w jego dorobku.


Spis treści

Karaibska krucjata

Krucjaty Gastona de Baideaux

Martwe Jezioro

Midgard

Ragnarok

Pęknięte niebo

cykl Trylogia pod pękniętym niebem

Kapitan Roland

Zagubieni

Królewska Talia

Nie ma tego złego

Straceńcy Madsa Voortena

Powieści

Zbiory opowiadań

Inna twórczość

  • Dom pod Pękniętym Niebem, 2013
  • Bajki blogerów, 2013

Opowiadania

Wywiady z autorem

wywiad w Kocham książki http://kochamksiazki.pl/2011/04/07/kilka-pytan-do-marcina-mortki/ wywiad w qfant http://www.qfant.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=1201:wywiad-z-marcinem-mortk%C4%85

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony