Miecze cesarza

Z encyklopediafantastyki.pl
Wersja J.piszczek (dyskusja | edycje) z dnia 22:34, 20 sty 2016
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Miecze cesarza

Brian Staveley
The Emperor’s Blades

Miecze cesarza1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2014
I wydanie polskie 2015
Wydawca Rebis
Przekład Jerzy Moderski
Autor okładki Richard Anderson
ISBN 978-83-7818-693-9
Cykl: Kronika Nieciosanego Tronu
poprzednia
brak
następna
Boski ogień

Opis

Brawurowo zarysowana historia – pełna makiawelicznych postaci, spisków, walk, zdrady i niesamowitej magii – w której każde z trójki głównych bohaterów odbywa zapierającą dech w piersiach podróż.

Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów.

Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować.

Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla.

W stolicy zaś minister finansów Adare, wyniesiona na to stanowisko jednym z ostatnich zarządzeń cesarza, próbuje wykazać się przed swoim ludem. Jest także przekonana, że wie, kto zamordował jej ojca. Nie cofnie się przed niczym i uczyni wszystko, żeby sprawiedliwości stało się zadość.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony