|
|
Linia 26: |
Linia 26: |
| *11. dr [[Jerzy Szeja]] | | *11. dr [[Jerzy Szeja]] |
| *12. dr hab. [[Maciej Wróblewski]] | | *12. dr hab. [[Maciej Wróblewski]] |
| + | |
| + | Byli członkowie jury |
| + | *[[Lech Jęczmyk]] |
| + | *[[Paweł Matuszek]] |
| + | *dr [[Ksenia Olkusz]] |
| + | *[[Wojciech Orliński]] |
| + | *[[Maciej Parowski]] |
| | | |
| ===Zwycięzcy i nominowani=== | | ===Zwycięzcy i nominowani=== |
Lista zwycięzców i nominowanych do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego
Rok
|
Autor
|
Tytuł
|
Wyróżnienie
|
2008 |
Dukaj, JacekJacek Dukaj |
Lód |
Nagroda Główna
|
2008 |
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski |
Tracę ciepło |
Złote wyróźnienie
|
2008 |
Twardoch, SzczepanSzczepan Twardoch |
Epifania wikarego Trzaski |
Srebrne wyróźnienie
|
2008 |
Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz |
Pan Lodowego Ogrodu, tom II
|
2008 |
Komuda, JacekJacek Komuda |
Diabeł łańcucki
|
2008 |
Kossakowska, Maja LidiaMaja Lidia Kossakowska |
Ruda sfora
|
2008 |
Szostak, WitWit Szostak |
Oberki do końca świata
|
2009 |
Kosik, RafałRafał Kosik |
Kameleon |
Nagroda Główna
|
2009 |
Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski |
Zadra, tom I |
Złote wyróźnienie
|
2009 |
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska |
Ziemia niczyja |
Srebrne wyróźnienie
|
2009 |
Szyda, WojciechWojciech Szyda |
Miasto dusz
|
2009 |
Jabłoński, WitoldWitold Jabłoński |
Fryne hetera
|
2009 |
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska i Grzegorz Wiśniewski |
Chwała ogrodów Nowa Fantastyka 04 (307) 2008 Na ziemi niczyjej
|
2010 |
Protasiuk, MichałMichał Protasiuk |
Struktura |
Nagroda Główna
|
2010 |
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch |
Przedksiężycowi, tom I |
Złote wyróźnienie
|
2010 |
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski |
Święty Wrocław |
Srebrne wyróźnienie
|
2010 |
Dukaj, JacekJacek Dukaj |
Wroniec |
Nagroda specjalna
|
2010 |
Guzek, MaciejMaciej Guzek |
Trzeci świat
|
2010 |
Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz |
Pan Lodowego Ogrodu, tom III
|
2010 |
Brzezińska, AnnaAnna Brzezińska |
Letni deszcz. Sztylet
|
2011 |
Szostak, WitWit Szostak |
Chochoły |
Nagroda Główna
|
2011 |
Dukaj, JacekJacek Dukaj |
Linia oporu |
Złote wyróźnienie
|
2011 |
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath |
Vatran Auraio |
Srebrne wyróźnienie
|
2011 |
Twardoch, SzczepanSzczepan Twardoch |
Wieczny Grunwald
|
2011 |
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak |
Czarny Horyzont
|
2011 |
Podrzucki, WawrzyniecWawrzyniec Podrzucki |
Mosty wszechzieleni
|
2012 |
Dukaj, JacekJacek Dukaj |
Science Fiction |
Nagroda Główna
|
2012 |
Szostak, WitWit Szostak |
Dumanowski |
Złote wyróźnienie
|
2012 |
Protasiuk, MichałMichał Protasiuk |
Święto rewolucji |
Srebrne wyróźnienie
|
2012 |
Matuszek, PawełPaweł Matuszek |
Kamienna Ćma
|
2012 |
Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski |
Krawędź czasu
|
2012 |
Uznański, SebastianSebastian Uznański |
Herrenvolk
|
2013 |
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch |
Czarne |
Nagroda Główna
|
2013 |
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski |
Widma |
Złote wyróźnienie
|
2013 |
Wegner, Robert M.Robert M. Wegner |
Niebo ze stali |
Srebrne wyróźnienie
|
2013 |
Szostak, WitWit Szostak |
Fuga
|
2013 |
Huberath, Marek S.Marek S. Huberath |
Portal zdobiony posągami
|
2013 |
Grzędowicz, JarosławJarosław Grzędowicz |
Pan Lodowego Ogrodu, tom IV
|
2014 |
Zbierzchowski, CezaryCezary Zbierzchowski |
Holocaust F |
Nagroda Główna
|
2014 |
Piskorski, KrzysztofKrzysztof Piskorski |
Cienioryt |
Złote wyróźnienie
|
2014 |
Przechrzta, AdamAdam Przechrzta |
Gambit Wielopolskiego |
Srebrne wyróźnienie
|
2014 |
Orbitowski, ŁukaszŁukasz Orbitowski |
Szczęśliwa ziemia
|
2014 |
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch |
Przedksiężycowi, tom II i Przedksiężycowi, tom III
|
2014 |
Sapkowski, AndrzejAndrzej Sapkowski |
Sezon burz
|
2015 |
Majka, PawełPaweł Majka |
Pokój światów |
Nagroda Główna
|
2015 |
Paliński, PawełPaweł Paliński |
Polaroidy z zagłady |
Złote wyróźnienie
|
2015 |
Cholewa, MichałMichał Cholewa |
Forta |
Srebrne wyróźnienie
|
2015 |
Kołodziejczak, TomaszTomasz Kołodziejczak |
Biała reduta. Tom 1
|
2015 |
Protasiuk, MichałMichał Protasiuk |
Ad infinitum
|
2015 |
Cherezińska, ElżbietaElżbieta Cherezińska |
Niewidzialna korona
|
2016 |
Majka, PawełPaweł Majka |
Niebiańskie pastwiska |
Nagroda Główna
|
2016 |
Małecki, JakubJakub Małecki |
Dygot |
Złote wyróźnienie
|
2016 |
Wegner, Robert M.Robert M. Wegner |
Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza |
Srebrne wyróźnienie
|
2016 |
Szostak, WitWit Szostak |
Wróżenie z wnętrzności
|
2016 |
Kozak, MagdalenaMagdalena Kozak |
Łzy diabła
|
2016 |
Kańtoch, AnnaAnna Kańtoch |
Tajemnica Nawiedzonego Lasu
|