Pasożyt

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pasożyt

Marianne de Pierres
Nylon Angel

Pasozyt.jpg
Pasożyt
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2004
I wydanie polskie 2006
Wydawca Solaris
Przekład Dariusz Kopociński
ISBN 8389951428
Cykl: Parrish Plessis
poprzednia
brak
następna
Czarny kodeks
Kupisz w: Solarisnet.pl

Pierwszy tom cyklu Parrish Plessis, trylogii, która jest mieszanką cyberpunku i sensacji.

W świecie przyszłości, gdzie bogacze zamykają się w mieście strzeżonym jak forteca i mają w nosie biedaków, Parrish Plessis zdobywa wiedzę niezbędną do przeżycia. Zawiera układ z perfidnym hersztem gangu Io Langiem i ukrywa dwie osoby podejrzane o zabójstwo popularnej dziennikarki. Jednak Parrish ma dość słuchania rozkazów. Kiedy nadchodzi odpowiedni moment dziewczyna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, zbiera potrzebny sprzęt, pakuje w siebie stymulanty i próbuje wykorzystać okazję.

Wszystko dzieje się w świecie, w którym przeprowadzane są genetyczne eksperymenty, których efektem są wirusy zmieniające ludzi w krwiożercze bestie. Pojawia się magia voodoo kontra energetyczne anioły, wojny gangów, gwałty, mordy, wojna biologiczna; a wszystko transmitowane na żywo przez żądne sensacji i krwi media.

W środku tego bagna, Parrish Plessis, niezależna, zbuntowana najemniczka, jest jedyną osobą w tym krwiożerczym towarzystwie obdarzoną ludzkimi uczuciami i sumieniem. Doll Feast rządzi Plastykiem. Chodzą słuchy, że zamordował i wtrąbił swoją pierwszą żonę. Topaz Mueno rządzi Hałdowiskiem i cuchnie ciężkimi perfumami, którymi zabija odór niemytego ciała. Io Lang włada sercem Trójki i jest zmiennokształtny. Kto trafi w jego szpony, nie wraca żywy.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony