Piotr Gociek

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Piotr Gociek
Piotr gociek.jpeg
Data i miejsce urodzenia 25 sierpnia,1969
Wrocław
Narodowość Polska


Piotr Gociek – w PRL uczestnik Ruchu Wolność i Pokój, polski dziennikarz prasowy i radiowy, kierownik działu krajowego w „Rzeczpospolitej”.

Karierę zaczynał w RMF FM, gdzie prowadził audycję „Do kina czy na film”. Był również korespondentem radiowym z wielu festiwali filmowych, m.in. w Cannes. Po odejściu z RMF FM przez krótki czas pracował w łódzkim Radiu Manhattan, zaś od 2000 roku pracował w Radiu Plus m.in. jako kierownik anteny. W styczniu 2005 roku odszedł z radia i założył firmę Music and Research, wykonującą badania słuchalności dla stacji radiowych. Do Radia Plus powrócił w listopadzie 2005. Od roku 2006 związany z prasą. Najpierw pracował w tygodniku „Ozon”, gdzie kierował działem Historia i zajmował się projektami specjalnymi, po zamknięciu tego tygodnika został recenzentem filmowym tygodnika „Wprost”. Kierował przez cztery lata działem krajowym dziennika "Rzeczpospolita". Obecnie w tygodniku "Uważam Rze".

W latach 80. związany z klubami fantastyki w Opolu, współpracował z fanzinami. Pisywał jako Piotr N. A. Gociek. Debiutował opowiadaniem "Wielka ucieczka". W 2012 opublikował powieść satyryczno-fantastyczną Demokrator. W fantastycznym piśmie "Talizman" prowadził dział publicystyki.

Powieści

Zbiory opowiadań

Opowiadania

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony