Renegaci

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Renegaci

Shaun Hutson
Renegades

Renegaci1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1991
I wydanie polskie 1991
Wydawca Phantom Press
Przekład Zbigniew Jankowski
Autor okładki Les Edwards
Seria wydawnicza Horror (Phantom Press)
ISBN 83-85276-90-4

Opis

W Wielkiej Brytanii odbywa się spotkanie na szczycie mające położyć kres walkom terrorystycznym z IRA. Dochodzi jednak do zamachu dokonanego przez renegatów nie chcących pokoju. Rozmowy stają pod znakiem zapytania. Brytyjski wywiad wysyła dwójkę agentów: Seana Doyle'a i Georginę Willis, by rozwiązali problem.

David Callahan - milioner i handlarz bronią, znudzony życiem szuka nowych doznań, które rozbudzą jego wybujałe żądze. Nie cofa się przy tym przed zbrodnią i najgorszymi zwyrodnieniami. Mark Channing odnajduje w opuszczonym kościele demoniczny witraż autorstwa prawdopodobnie Guillesa de Rais - średniowiecznego czarnoksiężnika, który wymordował prawie dwie setki dzieci dla swoich satanistycznych praktyk. Z witraża emanuje zła moc odbijając się na psychice badacza.

Losy tych wszystkich postaci schodzą się w jednym punkcie i nie jest to spotkanie pokojowe... Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że autor był kiedyś heavy metalowym perkusistą. Znalazło to odzwierciedlenie w postaci cytatów otwierających poszczególne rozdziały - są to słowa Iron Maiden, Queensryche, itp. Ponadto główny bohater nosi długie włosy, skórzaną kurtkę, słucha Black Sabbath. Piękne lata 80-te...

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony