Runestaff - magiczna laska

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Runestaff - magiczna laska

Michael Moorcock
The Runestaff

Runestaff magiczna.jpg
Język oryginału angielski
Forma Powieść
Pierwsze wydanie 1969
I wydanie polskie 1992
Wydawca Amber
Przekład Andrzej Leszczyński
Autor okładki Frank Frazetta
Seria wydawnicza Fantasy Amber
Oprawa twarda
ISBN 8370820581
Cykl: Historia Runesataff
poprzednia
Miecz Świtu
następna
brak

Opis

Ratuj się, kto może! - krzyknął Hawkmoon, ruszając wraz z d'Avercem biegiem ku relingom. Statek szarpnął, odskoczył w bok niczym żywa istota, a wszystkie sprzęty poleciały w stronę prawej burty. Potłuczeni, lecz nadal przytomni, dwaj przyjaciele poderwali się na nogi, zawahali przez moment, po czym skoczyli w czarną kipiel oceanu.

Hawkmoon poczuł, że ciężar olbrzymiego miecza ściąga go na dno. Poprzez spienione fale dostrzegł sylwetki pływających ludzi, huk przyboju zdawał się ogłuszać. Nie wypuścił jednak z dłoni Miecza Świtu. Pogrążając się powoli zdołał wsunąć go do pochwy, po czym zebrał wszystkie siły, by z dodatkowym obciążeniem wynurzyć się na powierznię.

W końcu wypłynął pośród fal. Pochwycił mroczny cień górującego nad nim statku. Morze znacznie się uspokoiło, wiatr ucichł niemal całkowicie, a huk przyboju, zmienił w lekki szum. W miejsce rozbrzmiewającej jeszcze przed chwilą kakofonii zapanowała niezwykłą cisza. Popłynął w kierunku płaskiej skały i po chwili wdrapał się na suchy ląd.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony