Sierżant Kaszel rulez!/Broń masowego przerażenia

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sierżant Kaszel rulez!/Broń masowego przerażenia

Eugeniusz Dębski

Owen Yeates5.jpg
Język oryginału polski
Forma omnibus
I wydanie polskie 2021
Wydawca Stalker Books
Autor okładki Tadeusz Meszko
Seria wydawnicza Ciekawa fantastyka
Oprawa twarda
ISBN 9788366280762
Cykl: Owen Yeates
poprzednia
Władcy nocy, złodzieje snów/Ostatnia przygoda
następna
brak
Kupisz w: www.esef.com.pl

Piąty tom Dekalogu Owena Yeatesa zawiera powieści numer 9 i 10 cyklu o detektywie przyszłości.

Książki o Owenie Yeatesie to kryminały w stylu Raymonda Chandlera czy Alistaira McLeana, umieszczone w niedalekiej przyszłości. Sporo elementów fantastycznych, wspaniałych gadżetów przyszłości. Owen Yeates to prywatny detektyw, obdarzony twardą głową, umiejętnością rozwiązywania trudnych zagadek, pyskatą gębą i arsenałem dobrych odzywek. Z każdej sytuacji wychodzi cało, bo siniaków i złamań po prostu nie liczy.

Sierżant Kaszel rulez!

Głównym bohaterem jest sierżant Kaszel. To on, bez naporu, ale skutecznie popycha dochodzenie, w którym trzeba koniecznie odnaleźć porwane bliźniaczki. W nieoczekiwanie rozwojowej sprawie nie może się obyć bez pomocy przyjaciół Owena Yeatesa, nie brakuj więc strzelanin, zaplątanych tropów, dowcipnych kwestii i humorystycznych opisów. Ludzkość - jak zwykle -wiele zawdzięcza Owenowi i jego kompanom, choć nie ma bledego pojęcia, że on istnieje.

Broń masowego przerażenia

Owen Yeates sądził, a nawet więcej - miał nadzieję - że już nigdy nie będzie musiał przechodzić do świata równoległego, z którego trafiali do nas różnego rodzaju degeneraci, mordercy i dewianci. W dodatku to świat totalitarny, z wrogiem zewnętrznym, który atakuje z kosmosu. Ale Owen ma do wykonania ostatnie zadanie, odnalezienie w tym świecie ukochanej siostry. Przecież obiecał to rodzicom.

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony