Tern

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tern

Nik Pierumow
Tiorn

Tern.jpg
Język oryginału rosyjski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2007
I wydanie polskie 2010
Wydawca Solaris
Przekład Iwona Czapla
Autor okładki Tomasz Maroński
Oprawa miękka
ISBN 978-83-7590-048-4
Cykl: Siedem Zwierząt Rajlegu
poprzednia
brak
następna
Aliedora
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

...Na początku nie było niczego. Ani ziemi, ani nieba, ani powietrza, ani wody. A zaczęło się wszystko od żarliwego pragnienia, które stało się pierwszym nasieniem, a z niego wyrosła myśl. Pragnienie i myśl - oto co dokonało zmiany w Chaosie.

Tak właśnie powstał Świat Siedmiu Zwierząt, wykreowany przez Nika Pierumowa, autora w Polsce znanego, między innymi trylogii "Pierścień Mroku" (rozgrywającej się w świecie tolkienowskiego Śródziemia) i "Kroniki Hjörwardu". Świat to niezwykły; zamieszkiwany przez rozmaite rozumne i nierozumne rasy, z których każda posługuje się właściwą sobie magią. Świat wrogich sobie sił, z których każda próbuje przeniknąć pozostałe i podporządkować je sobie. Świat zagrożony przez Gnilca, chorobę, która pojawiła się niewiadomo skąd i niewiadomo dlaczego, i zaczęła nieubłaganie pochłaniać wszelkie żywe stworzenia.

W tym właśnie świecie pojawia się Tern.

Kim jest i jakie ma zadanie do wykonania w świecie, któremu zagraża coraz bardziej rozprzestrzeniająca się Gnil? Magiem, wojownikiem, wybawicielem? Czy rzeczywiście jest tym, na kogo wygląda? Bohater pierwszego tomu trylogii "Siedem Zwierząt Rajlegu" przeciwstawia się mrocznym siłom Nekropolisu, pomaga potrzebującym nie bacząc na ich przynależność rasową i tkwiące w nich zło, potrafi przełamywać silne zaklęcia, mówi wieloma językami, wie więcej niż jakikolwiek dhuss i nie tylko dhuss, a przy tym zdecydowanie wypiera się przynależności do tej rasy....

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony