Trylogia kosmiczna (C. S. Lewis)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Trylogia kosmiczna

C. S. Lewis
Space Trilogy

Trylogia kosmiczna.jpg
Trylogia kosmiczna
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 1990
I wydanie polskie 2009
Wydawca Media Rodzina
Przekład Andrzej Polkowski
ISBN 9788372783882
Kupisz w: Solarisnet.pl

Trylogia kosmiczna Lewisa to pierwsze polskie wydanie pełnego tekstu tego cyklu. Wcześniej poszczególne części cyklu były wydawane osobno, a ostatnia część w wersji niemal o połowę skróconej.

Wspólnym bohaterem wszystkich trzech części jest dr Elwin Ransom, angielski lingwista, którego Maleldil - stwórca Wszechświata, wybrał na swoje narzędzie.

W pierwszej części – Z milczącej planety – zostaje on uprowadzony na pokładzie statku kosmicznego na Malakandrę, gdzie bierze udział w walce jego mieszkańców z wysłannikami zła z Ziemi, pragnącymi podbić tę planetę, by korzystać z jej zasobów naturalnych.

W drugiej części – Perelandra – podróżuje na rajską planetę, gdzie jest czynnym świadkiem kuszenia pierwszej pary jej rozumnych mieszkańców.

W trzeciej – Ta straszna siła – dochodzi do decydującego starcia między siłami dobra i zła już na Ziemi, której grozi opanowanie przez grupę opętanych przez Szatana naukowców, zwolenników brutalnego totalitaryzmu. W tej walce sprzymierzeńcami Ransoma stają się opiekuńcze duchy innych planet, a nawet przebudzony po stuleciach wielki druid, Merlin...

Zawartość

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony