Izabela Ozga

Z encyklopediafantastyki.pl
Wersja J.piszczek (dyskusja | edycje) z dnia 20:07, 23 wrz 2019
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Izabela Ozga
Izabela Ozga.png
Narodowość Polska
Strona domowa
e-mail


Izabela Ozga – dziennikarka i publicystka z Krakowa. Jako wolny strzelec publikuje w magazynie kultury popularnej Esensja, Dzienniku Teatralnym i Onecie. Zajmuje się także grafiką komputerową i pisaniem do szuflady. W swoim czasie pod pseudonimem pisywała opowiadania do Internetu. Przez sześć lat prowadziła forum literackie.

Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące i polonistykę z edytorstwem na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Swoją pracę magisterską połączyła z wieloletnimi zainteresowaniami, poświęcając ją amatorskiej twórczości zamieszczanej w Internecie. Skończyła także studia podyplomowe z zakresu grafiki komputerowej i multimediów na AGH i w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu oraz Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Chociaż ceni media tradycyjne, przyszłość widzi w dziennikarstwie internetowym. Realizuje się szczególnie w recenzjach i esejach, w których dzieli się odkryciami z zakresu literatury i filmu. Szczególnie ceni sobie fantasy. Interesuje się też kulturoznawstwem, grafiką komputerową i nowymi mediami. Swego czasu założyła i zarządzała literackim forum internetowym i witryną poświęconą serialowi Supernatural. W pracy dziennikarskiej stara się łączyć wszystkie wspomniane dziedziny.

W Encyklopedii Fantastyki opracowuje przede wszystkim hasła do leksykonu, związane z działem fikcji i z tematyką fanfiction. Jest także autorką biogramów Neila Gaimana i J. K. Rowling.

Non fiction

Opowiadania

Publicystyka

Inne

Strony

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony