Rozdarci

Z encyklopediafantastyki.pl
(Przekierowano z Unwholly)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rozdarci

Neal Shusterman
UnWholly

Rozdarci1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie oryginału 2012
Pierwsze wydanie polskie 2016
Wydawca Papierowy Księżyc
Przekład Agnieszka Hałas
ISBN 978-83-65568-09-0
Cykl: Podzieleni (cykl)
poprzednia
Podzieleni
następna
UnSouled

Opis

Szybka akcja oraz silne emocje: trzymająca w napięciu kontynuacja bestsellera Podzieleni stawia pod znakiem zapytania nasze poglądy na temat tego, gdzie zaczyna się i kończy życie – i co to znaczy żyć.

Za sprawą Connora, Leva i Risy – tudzież głośnej rewolty, którą wzniecili w Ośrodku Donacyjnym Happy Jack – ludzie nie mogą już ignorować Podzielonych. Rozwiązanie, które pozwala uwolnić społeczeństwo od sprawiających problemy nastolatków, a równocześnie zapewnia stałe źródło narządów do przeszczepu, może i wydaje się doskonałe, ale w końcu zaczęto kwestionować jego etyczność. Jednak na gruncie podzielenia rozkwitł już wielki biznes, a potężne korporacje i politycy chcą, żeby tę praktykę nie tylko kontynuować, ale objąć nią również więźniów i najbiedniejszych.

Cam w całości składa się z części ciał innych Podzielonych; to nastolatek, który formalnie nie istnieje. Niczym futurystyczny potwór Frankensteina, Cam usiłuje odnaleźć własną tożsamość i sens życia, zastanawiając się, czy ktoś taki jak on może mieć duszę. A kiedy wskutek działań sadystycznego łowcy nagród jego los zostanie nierozerwalnie spleciony z losami Connora, Risy i Leva, Cam będzie musiał znaleźć odpowiedź na pytanie, co to w ogóle znaczy być człowiekiem.

„Rozdarci
Lp. rok wydania okładka informacja przekład
1 2016 Rozdarci1.jpg Wydawca: Papierowy KsiężycISBN 978-83-65568-09-0
Agnieszka Hałas
2 2024 Unwholly2.JPG Wydawca: Uroboros
oprawa twarda; tytuł wydania: Unwholly

Projekt okładki: Simon Prades
ISBN 978-83-8319-775-3
Katarzyna Agnieszka Dyrek


Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony