Blask (Ryan)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Blask

Amy Kathleen Ryan
Glow

Blask Ryan1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2011
I wydanie polskie 2013
Wydawca Jaguar
Przekład Grzegorz Komerski
Autor okładki Joanna Wasilewska
ISBN 978-83-7686-137-1
Cykl: Gwiezdni wędrowcy
poprzednia
brak
następna
Iskra (Ryan)
Kupisz w: Solarisnet.pl


Opis

Empyraen, ogromny statek kosmiczny, jest jedynym światem, jaki zna Waverly. Tutaj się urodziła – w pierwszym pokoleniu tych, których noga nigdy nie postała i nie postanie na zniszczonej wojnami ojczystej planecie. Waverly wie, że jej życie zostało już zaplanowane. Poślubi charyzmatycznego Kierana, typowanego na następcę kapitana Empyraen, i wyda na świat kolejne dzieci, których potomstwo zaludni w przyszłości nową Ziemię. Tak trzeba, to obowiązek tych, którzy wyruszyli w kosmos.

Nikt na pokładzie nie podejrzewa, że Empyraen stanie się celem ataku. New Horizon, okręt bliźniak, który wyruszył w podróż na długo przed statkiem Waverly, dopuszcza się zdrady. Dochodzi do masakry. Młode kobiety i dziewczynki zostają porwane. Dorośli – wymordowani.

Kieran, który przed czasem musi objąć rolę dowódcy, staje przed trudnym zadaniem. Pozbawiony wsparcia autorytetów, sam musi zapanować nad statkiem pełnym zrozpaczonych i zbuntowanych młodych ludzi. Bez kobiet ich misja skazana jest na niepowodzenie...

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony