Michał Cholewa

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Michał Cholewa
Michal-cholewa.jpeg
Data i miejsce urodzenia 1980
Katowice
Narodowość Polska


Michał Cholewa (ur. 24 grudnia 1980 w Katowicach) – informatyk i pisarz specjalizujący się w militarnej science fiction, działacz fandomu. Doktor nauk technicznych w zakresie informatyki.

Jest synem popularnego tłumacza literatury fantastycznej Piotra W. Cholewy. Od 1995 jest członkiem Śląskiego Klubu Fantastyki.

Ukończył matematykę na Uniwersytecie Śląskim, a 6 czerwca 2013 doktoryzował się w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN na podstawie pracy doktorskiej pod tytułem Czołowe funkcje kuliste jako baza do aproksymacji sygnału o ograniczonym paśmie. Pracuje w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk[4]

Debiutował w 2008 w antologii Epidemie i zarazy wydanej przez Fabrykę Słów. Publikował także w czasopismach: Science Fiction, Fantasy i Horror i Nowa Fantastyka oraz antologiach: Smok urojony i Światy równoległe.

W 2012 wydał pierwszą powieść Gambit, zaś w 2013 jej kontynuację Punkt cięcia. Za wydaną w 2014 trzecią część cyklu – Forta został w 2015 uhonorowany Nagrodą Zajdla oraz Srebrnym Wyróżnieniem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Gambit

cykl Algorytm wojny

Opowiadania

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony