Próba ognia (Kress)

Z encyklopediafantastyki.pl
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Próba ognia

Nancy Kress
Crucible

Proba ognia Kress1.jpg
Język oryginału angielski
Forma powieść
Pierwsze wydanie 2004
I wydanie polskie 2017
Wydawca Rebis
Przekład Mirosław P. Jabłoński
Autor okładki Tomasz Maroński
ISBN 978-83-8062-251-7
Cykl: Crossfire
poprzednia
Ogień krzyżowy
następna
brak
Kupisz w: Solarisnet.pl

Opis

Ludzkość zaczęła zasiedlać w końcu odległe światy. Jednak Jake Holman i grupa kolonistów z jego statku okazali się zupełnie nieprzygotowani do tego, co znaleźli na planecie, na której zamierzali się osiedlić: świadome obce życie. Okrywają wkrótce, że znajdują się w krzyżowym ogniu wojny, obejmującej galaktykę i toczącej się między dwoma odmiennymi rasami: agresywnych, militarystycznie nastawionych humanoidów, zwanych Zwierzakami, oraz pasywnych, roślinopodobnych stworzeń, zwanych Badylami.

W tę nieprzewidywalną walkę włącza się „Próba Ognia”, statek z Ziemi, mający na pokładzie personel wojskowy, gotowy stanąć w obronie kolonii. Kiedy żołnierze pomagają w przygotowaniach do wojny, pierwotni koloniści odkrywają, że czujność ma swoją cenę.

Złączywszy swój los z pokojowymi Badylami, ludzkość staje w obliczu wojny totalnej z górującymi technologicznie Zwierzakami. Nasza jedyna nadzieja? Wirus stworzony przez Badyle, który ma całkowicie pozbawić Zwierzaki agresywności. Czy jednak zdoła się on rozprzestrzenić wystarczająco szybko, żeby ocalić nie tylko ludzką kolonię, ale i resztę naszego gatunku? I jakim kosztem, jak chodzi o Zwierzaki?

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Pomoc
Szablony